Національна конференція «Реформування закладів культури»

Пахлова Світлана Євгенівна
Аспірант Національної академії державного
управління при Президентові України,
старший науковий співробітник
Українського центру культурних досліджень
Міністерства культури і туризму України

29-30 листопада 2010 року у місті Києві відбулась національна конференція «Реформування закладів культури», організаторами якої є Кіровоградське обласне об’єднання громадян «Інститут соціокультурного менеджменту» (ІСКМ).

Конференція проводилась в рамках проекту «Спільний шлях у майбутнє», що реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту за підтримки Pact. Inc. (в рамках програми UNITER) та Міністерства культури і туризму України протягом 2009 – 2011 років.

Участь у конференції взяли представники регіональних закладів культури, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, ЗМІ, міжнародних благодійних організацій та фондів.

На заході обговорено позитивний досвід діяльності закладів культури та громадських активістів у напрямку вирішення актуальних проблем місцевих громад, зокрема діяльність Центрів місцевої активності на базі закладів культури, також відбулась презентація проекту «Спільний шлях у майбутнє» та дослідження «Діяльність будинків культури по задоволенню потреб територіальних громад».

В рамках конференції відбулась практична робота усіх учасників у робочих групах за наступними темами:

  • «Місце закладу культури у житті громади»;
  • «Міжнародні правові стандарти законодавства та українські реалії»;
  • «Співпраця закладів культури, громадських організацій та громади у напрямку благодійності»;
  • «Запровадження концепції Центрів місцевої активності на базі закладів культури».

За результатами роботи у групах учасниками конференції розроблено пропозиції по кожному тематичному напряму, які планується обговорити на круглих столах протягом грудня 2010 – березня 2011 років за участю експертів, партнерів проекту «Спільний шлях у майбутнє» та представників наукових та дослідницьких установ, з метою вироблення пропозицій для Міністерства культури і туризму України.