Яку систему автоматичного поливу встановити

Як працює і для чого потрібна система автоматичного крапельного поливу для теплиці

У теплиці огірки і помідори зріють раніше, ніж у відкритому грунті. Тільки за ранній урожай практично завжди доводиться платити силами і часом, адже тепличні культури особливо гостро потребують регулярного поливу і прикорму. Установка системи крапельного автополива в теплиці набагато спростить турботу про грядках в парнику, а також зменшить витрату води на полив і природним чином підвищить врожайність.

Вы можете выбрать и купить оборудование для автоматического полива Videnflora для красивого, зеленого и здорового участка по самой выгодной и доступной цене.

Автополив в теплиці

Яку систему автоматичного поливу встановити в теплиці

Виділяють два основних типи автоматики для зрошення грунтів: крапельна і аерозольна. Аерозольні поливалки працюють за принципом душа - розпилюють воду направлено з певною інтенсивністю. З систем крапельного поливу в теплиці вода капає на землю під корінь, залишаючи наземну частину рослини сухий.

Система автоматичного поливу в теплиці може бути тільки крапельної. Аерозольна технологія не підходить тому, що в закритому просторі парника сирі листя і зав'язі рослин почнуть гнити через надмірної вологості. Крапельна же подає воду відразу в землю, підтримуючи комфортний мікроклімат.

Як працює крапельний автополив

Крапельний автополив забезпечує рівномірне змочування грунту на глибину до 25-30 см. Витрата води на такий полив до 5 разів менше, в порівнянні з використанням лійки і шланга. І це при тому, що конструкція системи крапельного зрошення теплиці проста і зібрати її буде нескладно, навіть якщо раніше подібним займатися не доводилося.

Основні елементи системи крапельного автополива в теплиці:

Бак з відстояною водою, розігрітій до температури навколишнього середовища;

Розводка труб з поліетилену високого тиску від бака до грядок;

Крапельна стрічка або вставні крапельниці;

Краплинні голки для подачі води під корінь на глибину до 30 см (для чагарників і молодих дерев).

Принцип роботи зрозумілий з перерахування елементів системи. З бака вода надходить в труби, з труб - в краплинні стрічки, звідки і потрапляє в грунт при включенні поливу.

У базовій комплектації управляти крапельним зрошенням в теплиці доведеться вручну: відкривати і перекривати вентиль подачі, стежити за кількістю води в баку. Щоб позбавити і від цих турбот потрібно оснастити систему датчиком активації, насосом для подачі води в бак з свердловини або водопроводу з додатковим фільтром, керуючим модулем для настройки інтенсивності поливу та ін.

Преимущества владения домом или участком

Какую систему вентиляции лучше установить

Як Утеплити Дах Приватного Будинку

Обои для потолка широко используются в ремонте