Що подивитися в Рівному і області
Що подивитися в Рівному і області?
Вітаю. Днями їду в Рівненську область, на Біле Озеро, але купатися довго не буду, хотілося б поїздити познімати околиці. Дещо вже пригледів на кшталт затопленого кар'єру, покинутого поїзда в лісі, ще парочка зруйнованих садиб. Ось, власне, хочу попросити у громадськості підказок, куди краще з'їздити в пошуках цікавенького на кшталт того, що я описав вище?
Все интересные и главные события в Ровно собраны на портале rivne-city.com и доступны к просмотру бесплатно и без регистрации, в любое удобное для Вас время.
Рівне - один з рідко відвідуваних міст України, в повному обсязі люди опиняються в ньому. А між тим, це місто - одна з українських столиць. У 1942-43 роках Рівне було столицею Рейхскомісаріату «Україна». У той же час, уряд Радянської України мігрувало: наприклад, у свій час воно знаходилося в Луганську, коли решта України була окупована німцями і «управлялася», відповідно, з Рівного.
(Незважаючи на колишній столичний статус, ніяких споруд тих часів і пам'ятників в Рівному не збереглося, або там зовсім нічого не будували тоді. Українські політики 2000х не стали оголошувати Гітлера рятівником і визволителем, і визнали обидва режими - і радянський, і німецький - окупаційними. в знак цього, в центрі Рівного, спорудили навіть памятнічек, де написано - «на цьому місці радянські і німецькі окупанти в 1944-45 роках розстрілювали українських патріотів». Виходить типу разом розстрілювали, або по черзі - німецький окупант втомився, говорить зі етскому окупанта: я втомився, давай ти постріляти ..., а потім навпаки.)
У Рівному ми прибули на електричці з Луцька - удвох з Єгором Паагіревим. Він вирішив теж відвідати одну з «укрстоліц», і присвятив їй часу більше, ніж іншим «укрстоліцам». На вокзалі в Рівному нас зустрів Толик, місцевий житель і хороша людина, з яким ми познайомилися колись в Польщі. А ось лекцію тут влаштовував інша людина - місцевий активний свяшеннік, отець Віталій. Він був заздалегідь знайомий з моєю творчістю, сам практикував автостоп, і ділився досвідом зі своєю паствою. Він і домовився про лекції з обласною науковою бібліотекою.
Закинувши рюкзак в бібліотеку, ми попрямували гуляти по Рівному. Місто цей не сильно змінився з радянських років - багатоповерхівки радянські все, а тролейбуси, судячи з їхнього вигляду, їздили по місту ще в ті часи, коли Рівне було столицею України. Настільки ж старовинні тролейбуси залишилися ще в Тернополі, і кілька таких же ходить в Чернівцях, але там їх майже витіснили більш сучасні.