Утеплення Стелі в Будинку
У зимовий період тепловтрати через стелю становлять не менше п'ятнадцяти відсотків, тому його утеплення необхідно. Згідно із законом конверсії тепле повітря піднімається вгору і виводиться назовні. Через різницю температур на стелі утворюється конденсат, що підвищує вологість повітря. Створюється сприятливе середовище для розмноження грибків, дуже шкідливих для здоров'я людини і здатних зіпсувати будь-який ремонт. У багатоповерхових будинках ті ж проблеми виникають у мешканців останніх поверхів, тому теплоізоляція стель таких квартирах настільки ж актуальна.
В процесі утеплення стелі.
Основні принципи утеплення стелі та види матеріалів
Утеплення стелі дає не тільки комфортний температурний режим в приміщенні в будь-який час року, але ще і серйозну економію витрат на опалення. При утепленні стель в будинках, квартирах і котеджах доцільно керуватися такими принципами:
- при мінімізації тепловтрат зберегти оптимальний режим пароціркуляціі в приміщенні;
- не допустити проникнення конденсату в утеплювач;
- використовувати тільки пожаростойкие і екологічно чисті матеріали.
До найпоширеніших матеріалами для утеплення відносяться: керамзит, мінеральна вата, ековата, пеноизол і пінопласт.
Керамзит - вогнетривкий будівельний матеріал на основі обпаленої глини, що нагадує за своїм зовнішнім виглядом гравій, але набагато легше нього. Володіє звуко- і теплоізоляційними властивостями, не виділяє шкідливих речовин, не боїться вологи, в ньому не живуть гризуни.
Пінзеля та пінопласт - полімерні матеріали, що володіють низькою теплопровідністю при невеликій об'ємній щільності, стійкі до впливу мікроорганізмів.
Мінеральна вата за складом сировини ділиться на скловату, кам'яну і шлакову вату. Цей матеріал краще використовувати на етапі будівництва або капітального ремонту і проводити роботи в захисних окулярах, щільною захисному одязі і респіраторі, оскільки матеріал є іррітанти (дратівливим речовиною).