Робітники-будівельники повинні купувати ручної

Наявність: уточнюйте у менеджера

Пристрій покрівель від ЮнівестСтрой, г. Екатеринбург


Продовжуючи знайомитися з новою актуалізованої кошторисно-нормативної бази ФСНБ-400, затвердженої і внесеної до федерального реєстру кошторисних нормативів заступник міністра Мінбуду Х.Мавліяровим (накази Мінбуду Росії від 30 грудня 2016 р № 1038 / пр, 1039 / пр), натрапили на цікавий метод «актуалізації».
По всій актуалізованої кошторисно-нормативній базі ФСНБ-400 з розцінок виключені часто ключові малі кошти механізації. Наприклад, в широко застосовується державної нормі ГЕСН 11-01-047 «Пристрій покриттів з плит керамогранітних» виключений найважливіший інструмент - плиткоріз, а в нормі ГЕСН 12-01-001 «Пристрій покрівель скатних» виключені пальники газополуменеві, при цьому в складі робіт за даним ГЕСН як була так і залишилася «наклейка рулонних матеріалів методом підплавлення мастичного шару Газополум'яний пальниками».
У випадку з відмовою від плиткореза нічого не залишається як ламати керамограніт об коліно. А ось наплавление рулонних покриттів на покрівлі доведеться робити пальниками, але купувати і обслуговувати цей інструмент ймовірно повинен буде робітник-будівельник за свій рахунок, так як саме він несе персональну відповідальність за якість пристрою покрівлі.
Такі випадки не є прикрим одиничним винятком. Малий інструмент, в тому числі дорогий, в тому числі є основним для конкретної будівельної технології, системно і навмисно виключений і складу державних елементних кошторисних норм по всій кошторисно-нормативній базі ФСНБ-400. В окремих випадках паралельно зі збільшенням трудовитрат. Дрилі, перфоратори, шуруповерти, промпилесоси, бокорізи, електромолотки і т.д. з актуалізованої бази ФСНБ-400 переважно пропали. Будівельників чекають викрутки, ручні пилки, напилки і криваві мозолі на руках. Це натяк до переходу на повністю ручна праця?
Щоб зрозуміти, як така «актуалізація» відбулася, необхідно було б подивитися на актуализированную технологічну карту і протокол проведення хронометражів до і після актуалізації. І як проводилася експертиза цих змін в ФЦЦС і Мінбуді?

Кілька слів про довжину нарощування вій

Спортивні покриття - дивовижний світ матеріалів

Мулетон - підкладка під скатертину