Нюанси укладання і монтажу керамічної черепиці

Укладання керамічної черепиціСпосіб монтажу залежить від типу черепиці, адже укладання черепиці повинна бути виконана за всіма правилами. Наприклад, при монтажі «класичної» керамічної черепиці шурупи з навішеній черепицею вкручуються в обрешітку. Така черепиця найбільш часто застосовується на одно- і двосхилих дахах. Часто для їх покриття використовують пазів стрічкову черепицю.

Із самої назви, яке носить ця черепиця, ясно, що кожен виріб має пази, призначені для зчеплення деталей один з одним. Укладають таку черепицю від низу до верху, рядами, які «наїжджають» один на одного.

Пазова штампована черепиця - рідна сестра пазової стрічкової черепиці. При її монтажі черепиці використовують цвяхи і дріт. Кожна черепиця зчіплюється з сусідньої за допомогою поперечних пазів. Її монтаж починають з влаштування нижнього ряду і після цього піднімаються вгору.

Монтаж плоскої стрічкової черепиці більш складний, тому що вона не має поздовжніх пазів, як у пазової черепиці. Монтаж черепиці також ведеться від низу до верху. Ця черепиця кріпиться до обрешітки рядами з перекриттям кожного верхнього ряду на нижній. При цьому всі непарні ряди на початку і кінці мають половинки черепиці (як це робиться в цегляній кладці). Кріплення виконується за допомогою спеціальних виступів на тильній і лицьовій стороні, а також покрівельними цвяхами. Оскільки дахи будинків відрізняються один від одного, в окремих випадках можливе кріплення до обрешітки не всієї черепиці, а лише кожного другого її фрагмента.

Деякі види плоскої стрічкової черепиці кріпляться за допомогою вапняно-цементного розчину. Природно, такий вид кріплення вимагає посиленої обрешітки. Ще один різновид кріплення для плоскої стрічкової черепиці - кляммери. Ці пристосування кріплять до обрешітки і вже на них монтують черепицю.

Коник даху, викладеної з керамічної черепиці, часто захищають водонепроникною стрічкою (зазвичай її називають Аероелемент). Стрічку укладають на всю довжину коника з напуском на верхній ряд черепиці для обох дахове скатів. Якщо аероелементу немає, поверх двох верхніх рядів укладають коньковую черепицю. Її монтують виключно оцинкованими саморізами.

В одній з наших лекцій йшлося про металочерепицю. Зараз коротко зупинимося на особливостях її монтажу. Кріплення металочерепиці виконується стійкими до корозії шурупами, які фіксують її на обрешітці. Однак є специфічні деталі монтажу металочерепиці , на які обов'язково необхідно звернути увагу перед початком роботи по влаштуванню обрешітки. При цьому завжди потрібно пам'ятати про специфічні відносини металу і атмосферної вологи.

Инструкция по Монтажу Металлочерепицы

Інструкція по Монтажу металочерепиці

Технологія Монтажу металочерепиці