Монтаж Риштування під Металочерепицю
Монтаж покрокової обрешітки
Підставою для пристрою покрівельного матеріалу є обрешетка. При її пристрої необхідно дотримуватися чимало нюансів і тонкощів. Саме тому лати під металочерепицю повинна виконуватися якщо не професіоналами, то з використанням професійних інструкцій.
В першу чергу необхідно зрозуміти, що являє собою лати. Даний термін застосовують для позначення конструкції з брусів і дощок, що кріпляться до крокв перпендикулярно. Решетування під металочерепицю приймає на себе безпосередню навантаження від покрівельного матеріалу і передає її на кроквяні ноги, і далі - на несучі конструкції всієї будівлі.
Для будівництва обрешітки використовують такі види матеріалів:
-тес;
-брус;
-дошки;
-фанера.
Розрізняють декілька типів обрешеточних конструкцій.
-Разряженная.
-Суцільна
-Однослойная - елементи конструкції укладаються на крокви горизонтально, при цьому дошки розташовуватися паралельно коника.
-Двухслойная - передбачається подвійний шар обрешеточних настилу. В такому випадку другий шар в напрямку коника по свесу, іноді бруси другого ската укладаються діагонально на перший скат.
Необхідно підібрати брус для крокв наступного розміру: не менше 5 на 15 см, а під обрешітку не менше 2, 5 на 10см. для контробрешетування ідеально підійде дошка 2, 5 на 5 см.
Кроквяний крок для виконання обрешітки має становити близько 6-9 см
.
Початкову дошку прибивають строго по карнизного звису так, що б вона за нього не заходила.
Зверніть увагу на те, що товщина першої дошки повинна бути на пару сантиметрів більше за інших. Це необхідно для компенсації рівня точок опори всього черепичної модуля. Крок елементів обрешітки передбачається такий, що б відстань між першою дошкою і карнизом було не менше 5 см, а між наступними - 30-40см. Між іншими дошками крок обрешітки повинен бути рівним кроку профілю металочерепиці, тобто 35-40 см.