Мансарда з Чердака

утеплення дахуЗробити мансардний поверх з горища простіше, ніж, припустимо, прилаштувати флігель. Якщо сам будинок і покрівля в хорошому стані,

для перекладу горища в розряд житлового приміщення буває досить встановити вікна, утеплити дах і подбати про обробку приміщення.

Важливий момент: така реконструкція не вимагає величезних витрат, але при цьому істотно збільшує вартість будинку на ринку нерухомості. Проте, взявшись за облаштування мансарди, необхідно врахувати деякі нюанси.

Приватний Будинок: мансарда через свого «висотного» положення більше ніж інші приміщення схильна як нагрівання, так і охолодження. На що необхідно звернути увагу при виборі теплоізоляційного матеріалу і його монтажі?

Тетяна Смирнова, технічний фахівець ROCKWOOL:

Товщина застосовуваної теплоізоляції в мансарді завжди більше, ніж для стін будинку.

Для житлових будинків, розташованих в Москві, це не менше 200 мм, для інших районів Росії свої значення, які вам підкажуть фахівці. Оскільки сама покрівельна конструкція включає, як правило, дерев'яні крокви, то з якого матеріалу сам будинок - не настільки важливо.

Установка мансардних віконПри виборі матеріалів для утеплення ми повинні враховувати не стільки теплопровідність (якраз ці коефіцієнти у ізоляційних матеріалів розрізняються не сильно), скільки їх експлуатаційні характеристики. Теплоізоляція для мансарди повинна бути негорюча (навколо дерево), а також стійка до деформацій. Тут застосовуються легкі утеплювачі, які не несуть на собі ніякого навантаження крім власної ваги. Тому важливо знати, чи дає матеріал усадку, не "сповзе» він, залишивши промерзати верхню частину даху. Наприклад, скловолокно - легкий матеріал, в вертикальних і похилих конструкціях дає усадку. Пінополістирольні плити пожежонебезпечні.

Для вертикальних і похилих конструкцій (що характерно саме для мансарди) краще використовувати кам'яну вату.

Легкі марки теплоізоляції з кам'яної вати мають щільність 30-40 кг / м3, а тому стійкі до усадки і сповзання. До того ж, цей матеріал негорючий і паропроникна. Що стосується термінів експлуатації для каменноватних утеплювачів, він становить не менше 50 років. Термін служби органічних матеріалів (пінополістиролу) значно менше.

ЧД: З якими складнощами доведеться зіткнутися при монтажі утеплювача?

Тетяна Смирнова: Схема монтажу утеплювача стандартна. У разі вже змонтованої даху знімається внутрішня обшивка крокв, встановлюється ВІТРОЗАХИСНА покриття, потім, між крокв укладається теплоізоляція, поверх неї йде пароізоляційний матеріал і на закінчення - внутрішнє оздоблення приміщення.

Щоб уникнути скупчення конденсату між теплоізоляцією і покрівлею робиться повітряний зазор, який вентилюється через продухи.

Мансарда Дома Фото

Мансарда из Чердака

Монтаж сантехники