Як правильно вибрати мінеральне добриво

При підгодівлі садових і городніх культур дачники використовують як органічні - гній, компост, трав'яну або дріжджову бовтанку, - так і мінеральні добрива. Мінеральні добрива, все частіше бувають комплексними і для рослин мають нітрохи не менше значення, ніж органічні. Але як правильно вибрати мінеральні добрива в судовому магазині серед величезної кількості пропозицій? Це завдання не з легких. І справа не тільки в кількості того чи іншого компонента, а й в співвідношенні змісту розчинної і корисною його частини.

Вы можете купить высококачественные минеральные удобрения для ухода за растениями , широкий ассортимент наличия по отличным ценам, без посредников

Як правильно вибрати мінеральне добриво з найбільшою кількістю корисних речовин?

Перше, що вам треба знати при виборі добрива - яка кислотність грунту на вашій ділянці? Від цього коефіцієнта залежить, на скільки вам необхідний той або інший елемент.

Для прикладу: кислі грунти відчувають дефіцит магнію. Його зазвичай поповнюють весняним або осіннім внесенням доломітного вапняку, вапна-гідратного або кізериту. Але і на протязі всієї вегетації рослин в такий грунт теж необхідно вносити магній, який і повинен міститися в комплексному мінеральному добриві.

Інший приклад: дефіцит заліза - це зустрічається якраз на лужних грунтах з низькою кислотністю. В цьому випадку вносяться хелати - внутрішньокомплексні з'єднання заліза. Найчастіше такий дефіцит зустрічається у дорослих яблунь. Під 1 дерево додають 500-800 г цієї речовини.

Тому буде вірним той вибір добрива, на якому детально розписано зміст кожного елемента. Перерахування елементів йде по зменшенню їх масової частки в складі добрива, тобто, якщо бачите - Mg, Cu, Zn, B, Mo, - значить масова частка магнію (першого в рядку) більше, а молібдену (останнього в рядку) - найменша .

Щоб правильно вибрати мінеральне добриво, необхідно знати, ЩО саме ви хочете підгодувати? Є такі культури, які погано переносять внесення деяких мінеральних добрив. Як приклад: жимолость. Не любить вона «мінералку». Жимолость добре переносить тільки комплексне добриво AVA.

Купуючи мінеральне добриво ми насамперед дивимося на три основних елементи, складові основне живлення рослин: азот, фосфор і калій. Для них існує умовна формула, в якій ці елементи показані в процентних співвідношеннях.

Як правильно вибрати мінеральне добриво

Приклад: 17:17:17 - це склад хорошого збагаченого мінерального азотно-фосфорно-калійного добрива. Якщо на упаковці середня цифра буде набагато меншою, а остання більше (приклад, 9: 6: 15), значить ви тримаєте в руках добриво з низьким вмістом фосфору і підвищеним калію. Цифри 10: 8: 8 показують, що добриво збіднений, корисних мікроелементів в ньому мало.

Ті добрива, які ви бачите тут на картинках, я використовую, чергуючи їх з органікою і золою. Виняток становить добриво AVA - його я вношу раз в три роки, не змішуючи з золою і зазвичай - під плодово-ягідні дерева та чагарники. Під дерево приблизно 2,5 ст.л, під чагарник - в два рази менше.

Якщо суму всіх процентних складових відняти з 100, то ви отримаєте іншу частину добрива - це практично даремні солі. І, чим більше цих «марно», тим гірше для рослин і ґрунту взагалі. Решта солі добрива можуть бути хімічно-нейтральними і не принесуть шкоди; але все ж засоленість ґрунту в будь-якому випадку підвищиться. А так як сіль пов'язує воду і насилу її віддає, значить рослинам буде складно забезпечити себе вологою.

Тому перед покупкою комплексного добрива, порахуйте: збагачене добриво то, в якому загальна корисна складова вище 40%; цифри від 39% до 31% - добриво середньо-збагачене; якщо ж корисних речовин виявилося менше 30% - добриво збіднений.

Мінеральні добрива - це неорганічні сполуки, що містять поживні речовини в правильно-скомпонованою пропорції: все, що необхідно рослині, щоб нормально розвиватися. Тепер ви знаєте, яке значення мають цифрові пропорції, зазначені на упаковці. Вам залишилося тільки уважно прочитати і правильно вибрати ту чи іншу мінеральне добриво.

Як правильно вимити вікна

Как правильно выбрать план дома

Як правильно вибрати вітаміни і добавки

Як Правильно Утеплити Дах Будинку

Як Правильно Утеплити Дах Мансарди