Де можна зареєструвати шлюб з іноземцем
Громадянин Росії вправі зареєструвати шлюб з іноземним громадянином в будь-якому РАГСі на території країни. Однак, оскільки вступ до шлюбу з іноземцем, як правило, вимагає участь іноземних консульств або посольств і надання з них відповідних документів, розумніше буде укласти шлюб в тому місті, де ці установи розташовуються, наприклад, в Києві. Втім, стосовно до іноземців реєстрація шлюбу має свої особливості навіть у Києві. З точки зору органів РАГСу іноземні громадяни діляться на 2 категорії:
ЮСТ груп Киев брак с иностранцем за 24 часа позволит Вам создать семью в кратчайший срок, стоимость услуг Вас приятно удивит.
громадяни Прибалтики і країн, які не входили в СРСР;
громадяни країн СНД.
Оформити шлюб можна в будь-якому РАГСі. Варто зазначити, що шлюб можна зареєструвати в дипломатичному представництві тієї держави, громадянином якої є один з подружжя. Але необхідно пам'ятати, що для цього буде потрібно дотримання законів і правил укладення шлюбу вже цієї країни для російського громадянина, а також наявність міжнародно-правових актів, які дозволять в подальшому визнати цей шлюб дійсним на території України.
РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ С ІНОЗЕМЦЕМ ЗА КОРДОНОМ
Ситуації, коли громадяни України реєструють свій шлюб за кордоном, сьогодні зустрічаються досить часто. Право на такий шлюб надається практично всіма країнами, за умови дотримання законів тієї держави, де планується одруження. При цьому, найскладнішим в процесі реєстрації шлюбу за кордоном є збір документів для російських громадян, оскільки щоб отримати весільну візу, в посольство іноземної держави потрібно надати всі документи, необхідні для оформлення шлюбу, в числі яких «шлюбне запрошення». Крім того, зазначені вище вимоги не скасовують надання стандартного пакета документів, необхідного для оформлення шлюбу за кордоном. Різні країни встановлюють свій список документів, але більшість з них відповідає таким переліком:
документ, що засвідчує особу, як правило, це паспорт;
реєстрація;
довідка про сімейний стан, яка повинна бути видана Посольством України на мові тієї країни, де буде оформлятися шлюб;
свідоцтво про народження;
довідка про склад сім'ї;
довідка про розлучення або рішення суду, якщо заявник був одружений;
свідоцтво про попередній шлюб (потрібно в деяких країнах);
довідка про стан здоров'я (потрібно в США);
довідка про несудимість (потрібно в деяких країнах);
при виїзді за кордон з дитиною потрібен дозвіл другого батька на вивезення, а також свідоцтво про народження дитини.
Важливо! Всі документи обов'язково повинні бути завірені в МЗС, практично у всіх країнах до паперів прикладається нотаріально завірений переклад.