Ринкова вартість звичайних акцій
Коли людина, що володіє достатньою кількістю власного капіталу, приймає рішення стати приватним інвестором і отримати доступ до ведення торгів на фондовому ринку, він звертається до брокера. Брокер, помітивши, що клієнт, який звернувся до нього, має слабкі знаннями в сфері фондових торгів, обов'язково запропонує відвідати навчальні курси.
- Вы можете зарабатывать с ceo без вложений, с возможностью отслеживать тенденции и прогнозы компаний бесплатно с течении первого месяца
Але дуже часто відбувається так, що відвідування курсів коштує чималих грошей, а у початківця приватного інвестора може просто не виявитися достатньої кількості вільного часу на їх відвідування, оскільки початківець інвестор, як правило, має основний вид зайнятості і кидати його заради нових починань недоцільно.
У свою чергу привілейована акція - це акція з твердим фіксованим доходом, яка дає власникові спеціальні права, але при цьому накладає на нього певні обмеження.
При розгляді питання про те, як визначається вартість привілейованої акції, необхідно усвідомити, що існує два класичних методів оцінки її вартості:
Ринкова вартість звичайних акцій, помножена на певний коефіцієнт;
Має на увазі той же принцип оцінки, але вичитує певний дисконт вартості.
Розміщення і оголошені акції
При подальшому вивченні акцій і їх класифікації приходить ще одна важлива класифікація розміщених і оголошених акцій, відмінність між якими необхідно розуміти.
Розміщення акції - це ті цінні папери, які випустило АТ і придбали акціонери. Іншими словами вони представляють собою ті акції, величина вартості яких визначає поточний статутний капітал акціонерного товариства.
Перший критерій вибору - надійність. Зверніть увагу на великі компанії (наприклад, Procter & Gamble і Johnson & Johnson), існуючі давно і пережили не один економічна криза. Акції таких компаній (блакитні фішки) майже не змінюються в ціні.
Другий критерій - високі дивіденди. На них можна розраховувати, купивши акції Pfizer, Ford Motors, ЛСР, Газпрому. Втім, не завжди компанії, які виплачують високі дивіденди, підходять для багаторічних інвестицій.
Галузь високих технологій схильна до змін і не підходить для довгострокового інвестування. Компанії, діяльність яких пов'язана з вуглеводнями (нафтою, газом), залежать від стану світової економіки і політичної ситуації в країні. Інвестувати в них можна, але акуратно.
Як вибрати акції для покупки агресивному інвестору?
Агресивному інвестору складніше: потрібно проаналізувати стан економіки, галузі, самої компанії. Якщо бізнес процвітає, і компанія отримує більший прибуток, її акції будуть дорожчати (втім, і тут є ризики).
Зверніть увагу на графік котирувань акцій, зіставте його з змінами в галузі і самої компанії. Якщо цінні папери коштують дешево, а компанія показує зростання, це непоганий момент для покупки. Коли акції виростуть в ціні, ви зможете їх вигідно продати. Чим вище потенціал зростання акцій, тим більше ви зможете заробити.
З початку року акції Tesla Motors зросли майже на 40%. Цілком можливо, вони будуть рости і далі.
Агресивний інвестор ризикує більше: акції, які швидко ростуть в ціні, можуть також швидко і впасти.