Як Правильно Утеплити Дах Мансарди

ПінопластВласники індивідуальних житлових будинків часто займаються багатьма ремонтно-будівельними роботами самостійно. Питання утеплення будинку, даху і мансардного приміщення актуальні і для тих, хто придбав старий будинок і перебудовує його, і для тих, хто будує новий. Перш ніж шукати відповіді на запитання, як утеплити мансарду пінопластом або будь-яким іншим матеріалом, потрібно визначитися з тим, який утеплювач вам найкраще підійде.

Розраховуємо потребу в необхідних матеріалах

Види утеплювачів, які використовуються зараз, ми описували в статті «Утеплення мансарди зсередини і зовні своїми руками». Тепер поговоримо про те, як розрахувати щільність утеплювача. Формула розрахункового опору теплопередачі стіни (R req) наступна: Rreq = (1 / А1) + (L / k) + (1 / А2), де:

  • А1 коефіцієнт теплообміну у внутрішній площині стіни, рівний 8, 7 Вт / м ° С;
  • А2 - коефіцієнт теплообміну у зовнішньої поверхні стіни, рівний 23 Вт / м ° С;
  • L - товщина матеріалу в метрах;
  • k - коефіцієнт теплопровідності матеріалу.

Далі розраховуємо необхідну товщину стіни з урахуванням того матеріалу, з якого ми будували будинок в умовах експлуатації, які можна подивитися в СНиП. Порівнюємо наявну товщину стін з необхідною, різниця цих показників і буде необхідної товщиною утеплювача.

Далі з розмірів приміщення мансарди розраховуємо площу покриття теплоізоляційним шаром і, відповідно, необхідну кількість утеплювача. З розрахунку виключаємо площа дверей і вікон. Залежно від того, який тип утеплювача ви вибрали, вам будуть потрібні додаткові матеріали. Зокрема, при використанні мінеральної вати, пінопласту, скловати потрібна додаткова парозахисної мембрана або плівка. Пароізоляція потрібна для того, щоб тепле вологе повітря, що виходить через стіни з приміщення, що не утворював конденсат всередині шарів утеплювача, інакше він намокне і перестане виконувати свої функції. Для волокнистих утеплювачів потрібно ще й вітрозахисна плівка. В іншому випадку при сильному вітрі волокна утеплювача не втримають тепло. Якщо одного шару утеплювача мало і ви будете його укладати в два шари, між шарами ніяких плівок додатково прокладати не потрібно.

Як правильно утеплити мансарду зовні або всередині? Безумовно, краще утеплювати її зовні разом з утепленням стін будинку, це дозволить уникнути розривів в теплоізоляційному килимі, які створюють містки холоду. Але буває так, що зовні провести роботи з утеплення можна, тоді розглядається варіант внутрішньої теплоізоляції приміщення.

Порядок пристрою утеплення мансарди зовні Утеплення під м'яку покрівлю

Как Правильно Утеплить Крышу Дома

Чим Утеплити Дах Мансарди

Як Правильно Утеплити Мансардну Дах

Як Правильно Утеплити Дах Будинку