Укладання металочерепиці: інструкція, особливості, нюанси
Металочерепиця - один з нових будівельних матеріалів, що відрізняються чудовими технічними характеристиками. Він поступово витісняє з ринку матеріали минулих років, наприклад, асбестоцементний шифер.
Однак слід нагадати, що характеристики матеріалу відповідають опису тільки при дотриманні технології укладання металочерепиці. Власне, про це і піде мова в нашій статті. Але перед розповіддю про те, як укладати металочерепицю на дах, давайте спочатку розберемо основні переваги та недоліки матеріалу.
Переваги і недоліки
Спочатку про переваги:
- Невелика вага матеріалу не вимагає монтажу посилених конструкцій, тобто крокв і обрешітки;
- Велика розмаїтість кольорової палітри дозволить вам підібрати потрібний колір для вирішення вашої дизайнерської завдання;
- Матеріал не схильний до зміни внаслідок температурних перепадів;
- Простота ремонту - досить просто замінити пошкоджені листи;
- Металочерепиця - це екологічно безпечний матеріал;
- Висока міцність (при правильному дотриманні технології укладання металочерепиці на дах вона може витримати навантаження в 250-300 кг на 1 кВ м).
Недолік у неї теж є, хоч і несуттєвий - доведеться подумати про облаштування звукоізоляції, інакше ваша покрівля буде сильно шуміти під час дощу.
Тепер кілька слів про те, що ж із себе представляє металочерепиця.
опис матеріалу
Металочерепиця являє собою сталеві листи, профільовані методом прокату. Надалі на них наноситься шар цинку для захисту від появи корозії, шар грунтовки, а також полімерний захисний шар. Тільки в останню чергу на листи наноситься фарба, яка, до речі, теж має захисні властивості.
Така багатошарова захист дозволяє вберегти сталь від різних несприятливих впливів.
При покупці металочерепиці для укладання на дах необхідно обов'язково звернути увагу на товщину листів і полімерного покриття. Чим товще матеріал, тим він міцніше і довговічніше, але слід пам'ятати, що вартість такої металочерепиці буде вище. На ціну впливає і висота хвилі профілю, чим вона більша, тим вище вартість, однак, як і в попередньому пункті, міцність теж підвищується.