Монтаж Ендови металочерепиці

монтаж ендови металочерепиці

Монтаж ендови металочерепиці. Як це зробити правильно і красиво?


Починати слід з вимірювання відстані від верху і низу найближчій до розжолобку цілої панелі до краю планки ендови, додати ширину нахлеста панелей, після чого намітити лінію згину, додати ще 50 мм для більшості видів композитної металочерепиці, а для рельєфних листів типу Cleo Roser - 70 мм і відзначити лінію різу (рис. 93). Далі, відріжте листи по лінії різу. Для колекції Cleo перед тим як зігнути панель, необхідно в місцях ребер жорсткості зробити надрізи під кутом 90 ° до лінії згину, щоб при згинанні не порушити профіль. Потім панель потрібно зігнути вниз на 90 ° і підрізати по лінії планки ендови. Потім прибити панель до бруска покрокової обрешітки, намагаючись розташовувати входять в ендову краю панелей по прямій лінії. Між бортиком ендови і рядовий черепицею необхідно встановлювати універсальний ущільнювач. Чи не забивати цвяхи в планку жолоба!

Мал. 93. Форма покрівельного листа композитної металочерепиці для ендови (на прикладі металочерепиці Cleo Roser)

Якщо на основних схилах покрівлі є короткі ендови укладання починають з рядової черепиці до низу ендови і тільки потім монтують планку жолоба. Вона при сполученні з основним скатом встановлюється таким чином, щоб нижній кінець планки виходив на площину ската, для цього планка подгибается в нижній своїй частині (рис. 94). Чи не забивати цвяхи в планку жолоба.

Мал. 94. Пристрій коротких розжолобків на покрівлях з композитної металочерепиці
Монтаж черепиці на конику

Конькові елементи укладаються з нахлестом один на одного, утворюючи спеціальний замок. Вони кріпляться цвяхами до верхніх брусків обрешітки (рис. 95).

Мал. 95. Конькові вузли для композитної металочерепиці

Якщо покрівля односхилий, коник виготовляється з плоского листа по ухилу покрівлі та товщині крокв. Або, якщо дозволяє ухил даху, оформляється фронтонними планками або напівкруглими ковзанами аналогічно тому, як це зображено на рис. 88, 89, 90.

Для запобігання попадання снігу і вологи між отбортовкой покрівельного листа і гребеневим елементом укладається універсальний ущільнювач. Торці ковзанів закривають заглушками.

На вальмових дахах монтаж коньковой черепиці слід починати знизу хребта вальми. У місцях перетину коникових елементів з вальми встановлюється спеціальний коньковий елемент (рис. 79) у вигляді трехконечной зірки. Якщо такий відсутній в лінійці комплектуючих покрівлі, виготовляється накладка з плоского листа.

Коньковий елемент обрізається по контуру закріплених елементів, після чого фіксується цвяхами. На місця стикування наноситься герметик. Далі потрібно вирізати шматок покритого кам'яною крихтою плоского листа металу в формі трехконечной зірки, ущільнити по краях і закріпити її заклепками на місці стику (рис. 96).

Мал. 96. Стикування напівкруглих конькових елементів

Монтаж Конька Металлочерепицы

Монтаж Ендовы Металлочерепицы

Дахи Будинків з металочерепиці

Фото Дахи з металочерепиці

Монтаж Конька металочерепиці