Чим Краще Утеплити Мансардну Дах

Гарний будинок, в якому взимку тепло, а влітку - прохолодно - чи це не мрія кожної людини? І, якщо ви вирішили звести дах своїми руками, перше, про що потрібно подбати - це утеплення мансардного даху. Особливо, якщо ви вибрали вальмовую дах, конструкція якої як не можна краще підходить для облаштування житлового приміщення на горищі. Якщо все зроблено за правилами, нова мансарда стане самим затишним куточком у вашому домі.

Крім захисту будинку від опадів, покрівля виконує ще одну, дуже важливу функцію - вона регулює теплообмін між внутрішніми приміщеннями та вулицею. В інтересах власника будинку мінімізувати цей процес - таким чином, завдання отримання комфортного мікроклімату в будинку в будь-яку погоду буде вирішена.

На відміну від нежитлового горищного приміщення, утеплення мансарди дещо складніше. Це пов'язано з тим, що стіни і стеля мансарди прилягають до покрівлі практично повністю, залишаючи лише невеликий проміжок, в якому розміщується покрівельний «пиріг».

«Рецепт» цього багатошарового споруди досить складний, причому кожна складова відіграє певну роль і не підлягає виключенню.

Верхнім шаром, «кремом на пирозі», є дахове покриття. Воно приймає мінімальне участь в утепленні мансардного даху, головна його задача - ефектний зовнішній вигляд покрівлі та захист горищного простору від опадів.

утеплення покрівлі

Щоб напевно уникнути протікання через мікроскопічні отвори, під покрівельним покриттям укладається гідроізоляційна мембрана. Вона пропускає повітряні пари знизу, але не пропускає воду зверху. Смуги матеріалу укладаються з нахлестом 15 см і притискаються до крокв контробрешітка. Це робиться для того, щоб забезпечити вентиляційні зазори між гідроізоляцією і покриттям покрівлі.

Основні теплоізоляційні «турботи» бере на себе утеплювач. Він закладається в проміжки між кроквами і розташовується під гідроізоляцією. Як утеплювач використовують скловату, кам'яну вату, пінополістирол, пінопласт, пінополіуретан. Переважно плитні матеріали, що володіють достатньою жорсткістю і пружністю, а також безпечні в плані загоряння - наприклад, кам'яна вата. При укладанні плит вони не повинні м'яти, але обов'язково щільно прилягати до крокв. Тому крок крокв потрібно заздалегідь розрахувати з тим, щоб розмістити матеріал правильно. Якщо ви будуєте будинок в місцевості з суворими кліматичними умовами, для утеплення мансардного даху використовуються кілька шарів утеплювача.

Чим Краще Утеплювати Дах

Як Краще Утеплити Дах Будинку

Як Правильно Утеплити Мансардну Дах

Чим Утеплити Мансардну Дах