Безпечна утилізація стічних вод
Безпечна утилізація стічних вод - одна з головних проблем, з якими стикаються забудовники заміських будинків. Автономна каналізація є найоптимальнішим виходом в тих випадках, коли немає доступу до центральної системи. Розглянемо найбільш поширені варіанти облаштування каналізації для приватного будинку.
- Доступная и лучшая автономная канализация для решения вопроса с канализацией в частном доме или небольшой группе домов. Очистное сооружение без проблем перерабатывает весь сток, поступающий из ванной, кухни, туалета, а также посудомоечной и стиральной машин по самой выгодной и демократичной цене
Цей варіант автономної каналізації складається з декількох колодязів, кожен з яких виконує певну функцію. Спочатку стічна вода по трубах потрапляє в септик, де відстоюється не менше доби. Далі відстояна і освітлена вода надходить в наступну ємність для фільтрації. Очищена і освітлена вода йде в грунт через подушку щебеню. У цьому випадку стічні води очищаються приблизно на 50%. Використовуючи септики, потрібно враховувати наступні моменти: Грунт. Для автономної каналізації на базі септика найбільш придатний пісок - він володіє хорошими фільтруючими властивостями. Стічні води обов'язково повинні пройти фільтрацію через грунт, так як недостатньо очищені для того, щоб скидати їх у водойму. Для місцевості з глинистої грунтом такий варіант автономної каналізації не підходить. При різкому скиданні великої кількості води (ванни, пральної машини) весь обсяг потрапляє в поле фільтрації. Бруд осідає на стінках труб і забиває отвори, викликаючи згодом неприємні запахи. Грунтові води. Рівень грунтових вод повинен бути нижче дна фільтруючого колодязя на 1-3 м. Система фільтрів займає досить велику площу і нерентабельна для власників невеликих ділянок. Над каналізаційним спорудою неможливо розбити сад або город. Замінювати щебенчатой подушку фільтруючого поля потрібно раз в 10 років. Процес досить витратний і трудомісткий. Для зняття шару щебеню необхідно застосовувати спеціальну будівельну техніку. У більшості випадків септик доводиться встановлювати в іншому місці, що супроводжується значними витратами коштів і часу. Біологічне очищення стічних вод Ще один варіант пристрою автономної каналізації - це міні-станція біологічного очищення. Принцип роботи підказаний самою природою - стічні води очищаються аеробними бактеріями, основне «меню» яких складають органічні сполуки і забруднення. Для підтримки життєдіяльності мікроорганізмів необхідна постійна інтенсивна подача кисню. Таким чином, відбувається механічне та біологічне очищення води від шкідливих домішок. Така каналізація працює наступним чином: Стоки потрапляють в приймальний резервуар, де відбувається механічне очищення за рахунок інтенсивної подачі кисню. Вода перекачується в ємність з активним мулом, засіяних аеробними бактеріями, де проходить вторинну очистку від органічних сполук. Останній етап очищення - вторинний відстійник. Нешкідливий осад опускається на дно, а чиста вода йде в грунт або ємність, звідки може бути викачана для вторинного використання. Такі компактні споруди здатні очищати воду на 90% і можна не турбуватися за стан навколишнього середовища - стік з цієї системи можна скидати в довколишній водойму або спеціальний колодязь, щоб використовувати для поливу або побутових потреб. На сьогоднішній день біологічне очищення - найефективніший, недорогий і надійний спосіб утилізації стічних вод. Для власників заміських будинків, дач, котеджів власна каналізаційна система вже давно не розкіш, враховуючи, скільки проблем можна вирішити за її допомогою.