Бітумна Черепиця Укладання

Бітумна черепиця своїми

Бітумна черепиця своїми руками на сайті Katepal.com.ua :: Katepal


Розмічальні лінії (рис. 110) грають роль напрямних і допомагають вирівнювати черепицю по горизонталі і вертикалі. Розмічальні лінії наносять крейдяне відбиттям. Крім цього, вони вирівнюють черепицю, якщо в скат врізаний який-небудь елемент даху або порушена геометрія ската покрівлі. Крок вертикальних ліній відповідає ширині рядової черепиці, а крок горизонтальних ліній наноситься на кожні 5 рядів черепиці (приблизно 80 см). Розмічальні лінії несуть виключно направляючу функцію. Вони не служать орієнтиром, за яким потрібно прибивати черепицю.

Мал. 110. Розмітка ската даху під укладання м'якої черепиці

Установка бітумної черепиці

Кожна рядова черепиця кріпиться до основи під покрівлю за допомогою спеціальних оцинкованих цвяхів з широкими капелюшками, кількість яких залежить від кута нахилу ската. Правильне прибивання спеціальних цвяхів - дуже важливий момент. Цвяхи слід прибивати таким чином, щоб капелюшок знаходилася в одній площині з поверхнею покрівельної плитки, а не врізалася в неї (рис. 111). Черепицю прибивають, відступаючи від краю 2-3 см. На малюнку 112 зображено лицьова сторона черепиці Шинглас, пунктиром позначено наявність клейового шару із зворотного боку.

Мал. 111. Правило забивання цвяхів в бітумну черепіцуріс. 112. Місця забивання цвяхів в залежності від форми нарізки бітумної черепиці

Укладання черепиці починається з установки стартової смуги. В якості стартової смуги застосовується універсальна коньково-карнизна черепиця або форма з рядової черепиці (гонт з обрізаними пелюстками).

Універсальна коньково-карнизна черепиця використовується під колекції: Соната, Акорд і Джаз. Карнизна черепиця наклеюється поверх металевих карнизних планок, відступаючи від місця перегину 1-2 см і прибивається цвяхами. Величина відступу залежить від довжини і кута нахилу ската. Таким чином, при збільшенні довжини і крутизни ската відступ від місця перегину металевої карнизної планки також збільшується.

Форма з рядової черепиці використовується під форми нарізки: Тріо, Танго, Соната, Акорд. При укладанні тильна сторона в зоні відсутності клейкого шару промащується мастикою ТехноНіколь. Далі черепиця укладається аналогічно монтажу коньково-карнизної черепиці.

При формі нарізки Джаз стартова смуга укладається з рядової черепиці без попереднього обрізання. У цьому випадку використовується метод монтажу аналогічний способу укладання викрійки з рядової черепиці.

Укладання першого ряду проводиться на стартову смугу (рис. 113).

Мал. 113 Укладання бітумної черепиці в залежності від малюнка покрівельного листа

На довгих скатах установку першого ряду рекомендується проводити з центру ската для більш зручного вирівнювання по горизонталі. Перший ряд відступає від початкової смуги на 1-2 см.

М'яка Черепиця Укладання

Гнучка Черепиця Укладання

Битумная Черепица Укладка