Як вибрати пуско-зарядний пристрій
ЯК ВИБРАТИ ПУСКО-Зарядний пристрій. Серце автомобіля це його двигун, який може не завестися на сильному морозі якщо акумуляторна батарея промерзла і втратила ємність. Пожвавити акумулятор допоможе пуско-зарядний або пусковий пристрій. Такі прилади поєднують в собі можливості часткового відновлення ємності АКБ і запуску двигуна, за рахунок подачі високих пускових струмів безпосередньо на стартер. Акумулятор в цьому випадку використовується як провідник. Поговоримо про те, що вибрати і на які характеристики звернути особливу увагу. Вы можете выбрать и купить пуско-зарядное устройство джамп стартер по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат. Пускові і пуско-зарядні пристрої працюють від електромережі 220 В або від власних акумуляторів. Щоб визначитися з типом живлення пристрою, потрібно врахувати умови роботи: для стаціонарного використання підійдуть мережеві пристрої, а для мобільного акумуляторні.
Крок 1:
Для початку, уточніть тип акумуляторної батареї встановленої на транспортному засобі.
Кислотні акумуляторні батареї - WET, найпоширеніший тип АКБ для транспортних засобів. Бувають обслуговуються і не обслуговуються. Кислотні герметичні акумулятори - AGM. Гелеві акумуляторні батареї - GEL, використовуються в різних положеннях без ризику виходу назовні електроліту. Повністю герметичні і не потребують обслуговування. Розібравшись в тому, який тип АКБ встановлений в транспортному засобі, вибирайте модель пуско-зарядного пристрою здатного працювати з даним типом батареї. Універсальні пристрої, що поєднує можливість роботи з декількома типами акумуляторів.
Крок 2:
Зверніть увагу на напругу акумуляторної батареї авто.
Найпоширеніші акумулятори мають напругу 12 B - легкові автомобілі, кросовери, фургони і позашляховики; і 24 B - вантажний і комерційний транспорт, сільськогосподарська та будівельна техніка. Зустрічаються АКБ і з напругою 6 B, наприклад, в садових тракторах, райдерах або мопедах. Переконайтеся, що обирається ПЗУ має відповідну напругу.
Крок 3:
Визначаємо ємність акумуляторів і струм заряду.
Ємність акумуляторних батарей різниться в залежності від типу транспортного засобу, нижче наведений приблизний значення:
Мотоцикли та мопеди - 20 Aч;
Легкові автомобілі - 60 Aч;
Позашляховики і фургони - 80 Aч;
Катери - 100 Aч;
Вантажівки, комерційний транспорт і сільгосп техніка - 150 Aч;
Спецтехніка - 200 - 300 Aч.
Щоб зарядити акумулятор потрібно струм заряду дорівнює 5-10% від ємності акумуляторної батареї. Швидкість заряду буде залежати від величини струму зарядки. Чим вище віддається струм пристрою, тим менше часу займе підзарядка акумулятора (часта зарядка на високих токах і / або в режимі «Boost» може привести до виходу АКБ з ладу). Конкретні значення часу заряду акумулятора виробники приладу, як правило, не вказують, посилаючись на те, що в кожному конкретному випадку, ступінь розряду акумулятора може відрізнятися.
Крок 4:
Щоб підібрати пусковий або пуско-зарядний пристрій, потрібно обов'язково врахувати максимальний пусковий струм.
Визначитися просто: потрібно взяти значення ємності акумулятора і помножити на коефіцієнт 3 і робити вибір пристрою з максимальним пусковим струмом не нижче отриманого значення.