Знос абразивної поверхні шліфувального круга.
Представлені результати дослідження правки шліфувальних кругів з накладенням на правлячий інструмент коливань ультразвукової частоти. Показано особливості зносу правлячих інструментів і сили при правці кола, формування робочої поверхні шліфувального круга. Встановлено ступінь впливу ультразвукової правки на показники врізного шліфування в автоматичному циклі.
Вы можете узнать полную информацию про износ абразивного круга на портале 38a.ru. а также другую полезную информацию в любое удобное для Вас время, бесплатно и без регистрации.
Алмазний правлячий інструмент (ПІ) формує в процесі редагування рельєф робочої поверхні круга (РПК), від якого багато в чому залежить ефективність операції шліфування. Особливе значення правка шліфувальних кругів має в сучасному автоматизованому виробництві. Тут вона проводиться в автоматичному режимі і ПІ повинен відновлювати профіль і стабільні параметри рельєфу РПК незалежно від ступеня його зносу.
Одним з перспективних шляхів вирішення цієї проблеми є застосування виправлення шліфувальних кіл з накладенням на правлячий інструмент механічних коливань ультразвукової частоти -ультразвуковой правки (УЗП) [1, 2].
Для визначення раціональних технологічних умов застосування УЗП кола в автоматизованому серійному і масовому виробництві досліджено зв'язок характеру зносу робочої поверхні алмазу ПІ з формованими параметрами рельєфу РПК і, як наслідок, з основними вихідними показниками процесу шліфування.
Методика проведення експериментальних досліджень
На пласко верстаті мод. 3701, оснащеному спеціальним технологічним комплексом для накладення на алмазний правлячий інструмент механічних коливань ультразвукової частоти, досліджували вплив глибини t правки, поздовжньої подачі £ п, окружної швидкості кола Ук, площі контактної поверхні алмазу ПІ £ пі, частоти / а і амплітуди Аа коливань ПІ на величину радіальної складової сили правки Ру. Правку виробляли олівцем 3908-0054 ГОСТ 607-80 з площею контактної поверхні вершини алмазу, що дорівнює (0,5_1,0) мм2. У зону правки поливом подавали мастильно-охолоджуючу рідину (МОР) (3% -ная
емульсія Укринол-1М).
Радіальну складову сили правки Ру вимірювали за допомогою спеціального динамометра.
Дослідження впливу процесу УЗП на знос ПІ проводили на тому ж верстаті, але в якості ПІ застосовували досвідчений олівець (КПО-2), оснащений полікристалічним алмазом у вигляді стовпчика ци-
ліндріческой форми діаметром 1,5 мм. Така форма алмазного полікристала забезпечувала рівномірність лінійного зносу ПІ.
Режим редагування становив: швидкість кола 35 м / с; поздовжня подача ПІ 1,43 мм / с; глибина правки 0,02 мм / дв. хід; амплітуда Аа і частота / коливань ПІ, відповідно: Аа = 10 мкм; / = 22,3 кГц.
Виконували дві серії експериментів - правку з подачею МОР і правку всуху. При правці кола з подачею МОР спочатку виробляли серію в 100 звичайних правок шліфувального круга 92А40НСМ27К11, потім на тих же режимах - серію в 100 УЗП. Після кожної серії правок на спеціальному пристосуванні вимірювали лінійний знос робочої частини ПІ.
Вивчення особливостей формування РПК при УЗП проводили на тому ж верстаті при тих же режимах і умовах. Для вимірювання площі вершини алмазу ПІ і абразивних зерен круга застосовували мікроскоп мод. МБС-2.