Утеплення криші

Криша будинку повинна відповідати таким вимогам: вона повинна бути надійною, не пропускати вологу і вітер, захищати будинок від холоду і зберігати в ньому тепло. Тому, як правило, дах будинку складається не тільки з основних елементів - кроквяної системи і покрівельного покриття, а являє собою створення багатошарової конструкції, що включає тепло, гідро та пароізоляційні шари. Кожен шар відповідає за свою функцію і доповнює всю конструкцію в цілому. У будівельній термінології така багатошарова система називається «покрівельним пирогом».

Если Вас интересуют грамотные и выгодные инвестиционные проекты, то предприниматель Андреев Юрий поможет реализовать лучшие и прибыльные бизнес-идеи без рисков и проблем.

Пристрій утепленої даху починається з підбору матеріалу для утеплення. Існує велике різноманіття утеплювачів, серед яких найбільшою утеплення покрівлі мінеральною ватойпопулярностью в заміському будівництві користується мінеральна або базальтова вата.

Мінеральна вата володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, легко монтується, щільно прилягає до балок кроквяної системи, довговічна, відноситься до класу екологічно чистих і «дихаючих» матеріалів. Для досягнення оптимального результату при утепленні даху шар мінеральної вати повинен бути не менше 200 мм. Мінеральна вата представлена на будівельному ринку товщиною 50 і 100 мм. Отже, при утепленні даху мінеральна вата укладається в кілька шарів, так, щоб кожен верхній шар перекривав стики (примикання) нижніх плит утеплювача одна до одної. Таким чином, це призводить до високої вартості використовуваного матеріалу. Ще одним недоліком мінеральної вати є те, що вона схильна до вбирання вологи, тому при її використанні потрібне проведення ретельних робіт по гідро і пароізоляції.

утеплення покрівлі ізнутріДругім матеріалом для утеплення даху заміського будинку є пінополістирол (НЕ екструдований). Пенополистерол не вбирає вологу, не схильний до старіння і впливу мікроорганізмів. Володіє великими теплоізоляційними характеристиками, ніж мінеральна вата, тому необхідна товщина при утепленні пінополістиролом повинна становити не менше 80 мм. Стики між плитами закладають монтажною піною. Пенополистерол не входить в клас екологічно чистих і «дихаючих» матеріалів. Даний вид утеплювача, як правило, використовується при комбінованій схемі утеплення.

На будівельному ринку з'явився новий матеріал, який використовується для утеплення даху - рідкий поліуретан. Він володіє відмінними технічними характеристиками, і утеплення покрівлі поліуретаномнаносіться шляхом напилення. Напилення поліуретаном дозволяє створити герметичний шар, без стиків і швів. Товщина напилення для оптимальної теплоізоляції становить 100 мм. Підходить для утеплення всіх типів дахів.

Утеплювач укладається між балками кроквяної системи і фіксується з внутрішньої сторони. Утеплювальний матеріал повинен укладатися максимально щільно, щоб запобігти утворенню містків холоду.

Для захисту утеплювача від надмірної дії вологи, яка утворюється усередині приміщення, необхідно пристрій пароізоляції. Матеріалом для пароізоляції служать різні пароізоляційні плівки, які укладаються безпосередньо на утеплювач і під матеріал внутрішньої обробки приміщення. Паропроникні плівки бувають армовані, неармовані і з додатковим шаром фольги для відображення тепла.

Гідроізоляція проводитися для захисту даху і утеплювач від проникнення вологи. Матеріали для гідроізоляції даху можна поділити на такі види:

Рулонні матеріали. До них відноситься бітумно-полімерний матеріал (Изопласт). Бітумно-полімерний матеріал за своїми експлуатаційними характеристиками в рази перевершує свого попередника руберойду. Головною перевагою даного матеріалу є його надійність і невисока вартість. Рулонні гідроізоляційні матеріали підходять при влаштуванні покрівлі з металочерепиці.

Обмазувальні матеріали. До них відносяться бітумно-полімерні і полімерні мастики. Рідкі мастики рідко використовуються як основний гідроізолірующій матеріал для даху, оскільки для його застосування поверхня повинна бути ідеально рівною. Покрівельну мастику найбільш часто застосовують для промазки швів основної гідроізоляції.

Утепляем Крышу

Утеплювач на Дах

Утепление крыши