​Розвиток теплиць

Розвиток теплиць: від скла до стільникового полікарбонату

Перші теплиці робилися зі скла, цей факт історики встановили точно. Адже виробництво цього матеріалу було налагоджено ще в Римській імперії.

А ось такі матеріали, якими вкривають сучасні промислові теплиці в Москві, та й в усьому світі, як скло і, тим більше, стільниковий полікарбонат з'явилися відносно недавно. В ті часи, коли скло залишалося єдиним доступним покривним матеріалом, найбільшого поширення мали односхилі збірки, обігрівають пічним опаленням з унікальною системою колодязів. Вы можете выбрать и купить качественные и надежные теплицы для высокого урожая по доступной и самой выгодной и цене, без накруток и переплат.

Як змінюється все в цьому світі, зазнавали змін і конструкції теплиць. Поряд з односхилими стали використовуватися подвійні. З'являлися і все більш досконалі методи обігріву, що дозволяли зігрівати не тільки підлогу, а й стіни конструкції. Це, в кінцевому рахунку призвело до цілорічному використанню теплиць, а також розмежування їх на весняні і зимові.

Спочатку людство використало тільки теплиці зі стелажами, пізніше в побуті з'явилися конструкції без них. В таких умовах рослини вирощувалися або в натуральному, або в насипному ґрунті без контейнерів.

Однак найбільшу популярність отримали «теплиці в мініатюрі» - парники, для яких не потрібно багато місця. Вони ідеально підходять для вирощування розсади, легко переносяться на нове місце і розбираються в міру необхідності.

Фактично скло для покриття теплиць і парників початок поступатися своїми позиціями тільки в 50-х роках минулого століття, коли на арену вийшли полімерні плівкові матеріали. Парники і теплиці

Навряд чи знайдеться хоч один городник, що не мріє отримувати урожай з власних грядок круглий рік.

Однак з кліматом, переважаючим на території нашої країни, це досить проблематично. На окремих територіях таке і зовсім неможливо, якщо мова йде про відкритому грунті.

На виручку приходить метод збільшення вегетаційного періоду. До того ж йдеться про досить великих термінах. Це може бути кілька тижнів або круглий рік, як в промислових теплицях з захищеним грунтом.

Закритими називають ділянки землі, обладнані різного роду будівлями, що забезпечують можливість створення штучного регульованого клімату на обмеженій території. Приклавши зусилля, можна створити дуже благодатні умови для кожного виду рослин: відповідну температуру ґрунту і повітря, ступінь освітленості і т.д.

Два ключових виду захищеного грунту - це парники і теплиці різних форм і розмірів. В основному вони влаштовані за одним принципом і являють собою збірні конструкції, що гарантують покриття рослин плівкою, склом або полікарбонатом.

Основна різниця між парниками і теплицями полягає в їх розмірах. Як правило, парники - це компактні споруди, які не дуже місткі і вимагають багаторазового профілактики. Зазвичай їх використовують для вирощування врожаю до власного столу.

Теплиці - споруди габаритні, але при цьому і більш дорогі. Найчастіше їх використовують для комерційного вирощування рослин.

Автополив в теплице

Металочерепиця

Виды черепицы

Укладка Черепицы