Кому банки дозволяють поручитися за позичальника

Кому банки дозволяють поручитися за позичальника?

Багато банків пропонують дуже вигідні умови по кредитах, проте, щоб ними скористатися, потрібно привести поручителя. При цьому не кожному зустрічному дозволено поручитися за клієнта. Яким умовам потрібно відповідати?

Щоб взяти позику в МФО, не потрібні поручителі, довідки з роботи, не буде потрібно заставу. А ось банки активно користуються цими інструментами, щоб знизити ризики. Саме тому банки можуть запропонувати позичальникам продукти за ставками, які будуть нижче, ніж в МФО.

Вы можете быстро и без проблем оформить кредит онлайн в удобное для Вас время, на выгодных и доступных условиях, без скрытых платежей и переплат.

Однак треба зазначити, що знайти поручителя не так то просто. По-перше, всі розуміють, що якщо клієнт не зможе виплатити позику на карту точно в строк, то оплата боргу цілком ляже на поручителя. Погодитися на це може тільки дуже близька людина, яка беззастережно довіряє позичальникові.

По-друге, громадянин, який погодився стати поручителем, повинен ще отримати схвалення з боку банку. Поручителя банкіри будуть вивчати так само ретельно, як і самого позичальника. Вони повинні розуміти, що в разі виникнення проблем відповідає за позичальника громадянин зможе без проблем відшкодувати збитки.

Що потрібно?

Як мінімум, відповідальне за службовим особа повинна відповідати умовам за віком і реєстрації, які є обов'язковими для всіх позичальників.

Найчастіше банки готові кредитувати позичальників від 18-20 років і клієнтів не старше 65-75 років. Також у них повинна бути постійна реєстрація на території РФ і бажано в тому регіоні, де банк має своє відділення. Отже, такі ж параметри застосовуються і щодо поручителів.

Але це ще не все. Поручитель, як і займополучателя, зобов'язаний документально підтвердити своє фінансове становище і трудову зайнятість. Якщо загальний дохід поручителя не покриває всієї суми кредиту, яку схвалили позичальникові, то доведеться шукати додаткових поручителів.

При цьому деякі банки встановлюють обмеження по кількості поручителів. Зокрема, часом позичальник може привести не більше 2-3 поручителів. Якщо вік позичальника укладається в рамки 18-20 років, то йому можуть дозволити залучити в якості поручителів своїх батьків.

У чому ризики?

Підписавши договір, поручитель стає стороною кредитних відносин. Якщо позичальник відмовиться повертати позику, то поручителю потрібно буде взяти на себе чужі борги і виплатити їх. При цьому відповідальність поручителя не обмежується тільки сумою кредиту. Потрібно буде виплатити суму відсотків. Якщо були застосовані фінансові санкції за несплату боргу, то вони теж ляжуть тягарем на плечі поручителя. А якщо кредитор поніс певні витрати, намагаючись повернути свої гроші, то відповідальній особі доведеться і в цьому випадку відшкодовувати збитки.

В цілому відмовитися від обов'язку відповідати за боржника не можна. У Цивільному кодексі України є невеликий перелік випадків, коли обов'язок припиняється, однак їх швидше можна назвати рідкісними винятками з правил, ніж звичайною практикою.

Зате є позитивний момент. Якщо поручитель виплатив за клієнта борги, то він отримує статус кредитора щодо боржника. Це означає, що громадянин вимагатиме компенсації понесених витрат. З метою захисту своїх прав він має можливість почати судові тяжби, а потім залучити до питання судових приставів, які будуть регулярно перевіряти майновий стан боржника.

Выбор подходящей коляски для вашего ребенка

Покупаем квартиру с отделкой от застройщика

Як правильно вибрати розмір стельового світильника

Неполадки в дренажній системі холодильника

Як Правильно Утеплити Дах Мансарди