Директор ТОВ "Седнат" Ігдеджі Седат

Директор ТОВ "Седнат" Ігдеджі Седат, якого місцеві жителі запідозрили в будівництві нелегального гуртожитку для гастарбайтерів в Степянке, сьогодні зустрівся з журналістами TUT.BY і Наталією Шуригін, представником ініціативної групи жителів, які виступають проти такого будівництва.

  • Лучшие инвестиционные проекты предлагает  игдеджи седат для эффективного экономического развития и перспективы долгосрочного сотрудничества на выгодных условиях.

Глава Адміністрації Партизанського району обіцяє, що ніякого гуртожитку для гастарбайтерів в Степянке НЕ буде >>>

Нагадаємо, місцеві жителі запідозрили, що забудовник розгорнув на вулиці Геологічної будівництво гуртожитку для іноземних робітників під виглядом двоквартирного житлового будинку, зареєстрованого на трьох неповнолітніх дітей.

На зустрічі Ігдеджі Седат повідомив, що ніякого гуртожитку будувати не збирається, оскільки будує приватний будинок, а будувати гуртожиток по тим документам, які йому видала Адміністрація Партизанського району, він не має права.

Ігдеджі Седат

"Але де гарантія, що ви не вступите іншим чином: наприклад, не будете здавати цей будинок в оренду своїм робочим? Вони спочатку нам повідомили, що" в гуртожитку "буде жити 60 чоловік", - зауважила представник ініціативної групи.

Сказати сьогодні точно, як буде використовуватися приватний будинок, І. Седат не взявся. "Не знаю", - чесно відповів він, додавши, що будує не один об'єкт в Білорусі. "Якщо є можливість, я строю. Потім буде зрозуміло, як його використовувати. У мене 52 фірми в Білорусі, а ви говорите про один маленький будинок, який я збираюся будувати". Юрист фірми, в свою чергу, зауважив, що І. Седат може використовувати своє житло будь-яким чином, передбаченим законом. "У тому числі здавати в оренду".

При цьому "метраж будівлі (400 кв. М.) Не дозволить жити там більш ніж 10 людям. Це по закону", - підкреслив І. Седат. Він також зазначив, що жителі Степянкі підозрюють його в нелегальному будівництві безпідставно. "Але що я можу зараз зробити, якщо комусь подобається стверджувати, що там буде гуртожиток, або казино, або бордель? - розводить він руками. - Раз вже так склалося, то жодного іноземця там жити взагалі не буде". Це І. Седат пояснив тим, що боїться міжнаціональних конфліктів.

Наталія Шуригіна, в свою чергу, зауважила, що побоювання місцевих жителів з'явилися не на порожньому місці: по-перше, про гуртожиток говорили і самі робітники на будівництві, по-друге, так сказали в самій фірмі. Варто зауважити, що в телефонній розмові з кореспондентом TUT.BY помічник керівника ТОВ "Седнат", куди ми звернулися ще до публікації матеріалу "Жителі Степянкі ледь не побилися з гастарбайтерами через" нелегального гуртожитку ", повідомила, що будується гуртожиток для таджиків, узбеків та інших національностей. Причому, запевнили нас, жити вони все будуть абсолютно легально - з короткостроковими або довгостроковими візами.

Сьогодні, як бачимо, директор фірми стверджує зворотне. При цьому відповіді на запитання, в чому сенс співробітникам надавати недостовірну інформацію, відмінну від інформації директора, ми так і не почули. А на зустрічі від заступника директора фірми кореспонденту TUT.BY довелося почути заяву про те, що стаття, опублікована на нашому порталі, - "замовна".

"На жаль, у фірмі, напевно, так і не зрозуміли, що ми не проти іноземців, у нас багатонаціональний район в принципі. Ми боїмося, що там буде проживати багато невідомих нам людей. Справа взагалі не в національності. Як ми вже неодноразово підкреслювали , наші комунікації не можуть дозволити жити великій кількості людей ", - сказала в коментарі TUT.BY Наталія Шуригіна.

Але якщо справа не в національності, чому жителі, наприклад, озвучували інформацію про те, що "Таджикистан - місце поширення наркотиків", "ми не хочемо наркопритони", "працюватимуть далеко не самі високоінтелектуальні люди" - знову ж таки, з посиланням на Таджикистан , задавалися питанням в фірмі "Седнат". Ймовірно, ці питання варто адресувати саме тим, хто таку інформацію озвучував.

В кінці зустрічі співробітники фірми показали проект будівлі, що будується, а директор Ігдеджі Седат погодився оформити письмово свої запевнення про те, що в будинку буде проживати певну кількість людей. Представник ініціативної групи зазначила, що обговорить з іншими жителями, як саме "запевнення" краще оформити. Прийнято рішення підписати своєрідну угоду найближчим часом.

Інвестор проекту Седат Ігдеджі

Турецкий инвестор Игдеджи Седат

Директор ООО "Седнат"