Читання для дитини
1. Читання дозволить вашій дитині стати сміливіше, уважніше, чуйними, добрішими. А спільне обговорення прочитаного, дозволить розвинути уяву і словниковий запас.
2. За допомогою казок дитина формує для себе загальні уявлення про реальність, отримує початкові знання про життя в колективі, в суспільстві.
3. Дитина несвідомо ототожнює себе з героєм, тому прочитання казок з явним виховним моментом - це ненастирливе вплив на його формування. Ви можете замовити яскраві та якісні українські казки для дітей за самою вигідною і доступною ціною, без накруток і переплат.
4. Правильні казки задають певну систему цінностей, допомагають розібратися в поняттях «добро» і «зло».
5. Співпереживаючи герою, малюк розширює спектр своїх емоцій.
6. Збільшуючи темп мови при наступному прочитанні знайомого тексту, ви розвиваєте можливість сприйняття інформації на слух в різних варіаціях.
7. Ставлячи питання про подальший розвиток подій, тренуєте пам'ять. Так само корисним буде обговорення ілюстрацій.
8. Чим більше дитина читає, тим простіше засвоює орфографію і пунктуацію в подальшому.
Що читати і коли
Коли починати читати?
Фахівці радять починати читати вже тоді, коли ви зрозуміли «всю серйозність свого становища». Сам процес заспокоює і маму, і малюка, але для цього періоду підійдуть вірші і добрі неемоційне казки. Ті самі, які ми з таким задоволенням самі слухали в дитинстві. Для початку підійдуть старі добрі народні казки.
Раннє дитинство
У цей період варто пам'ятати про те, що казка повинна бути короткою і орієнтованої на звуконаслідування ( «гав - гав», «мур»). Не забувайте, що читати варто спокійно, неквапливо. Дитина, ще поки не розуміє, що йому говорять, зате точно вловлює інтонації. Малюкові до першого року життя краще купувати книги з щільними сторінками, тому що в цьому віці їм властиво «гризти», рвати видання. Що стосується ілюстрацій, то буде краще, якщо в ній будуть присутні зображення реальних речей або тварин без чітко промальованих рис обличчя і одягу. Намальований персонаж повинен бути максимально реальний.