Безліч конструкцій машин сівалок

Світовий досвід землеробства переконливо доводить, що застосовувалися раніше інтенсивні технології обробітку грунту призвели до суттєвого розвитку ерозійних

процесів і погіршення ґрунтової родючості в 1,5-2,0 рази. Тому в даний час все більшого поширення набувають біологічні, консервуючі і екологічні системи землеробства. Постійно зростає кількість земель, що обробляються за технологіями прямого посіву в необроблену стерню агрегатами з різними типами сошників, включаючи стрілчасті лапу, диск і долото.

Повысить урожайность и приобрести современную технику для сельскохозяйственных работ доступно, ведь цена на сеялки самая выгодная и не дорогая, без накруток и переплат.

Це дозволяє істотно скоротити техногенне навантаження на грунт, знизити витрати пального, праці і коштів на обробіток культур, запобігти подальшій деградації грунту, тобто досягти істотного ресурсозбереження.

Об'єкти і методи досліджень

За технологією прямого посіву з осені поле не обробляється, а рослинні залишки подрібнюються і рівномірно розподіляються по поверхні. Це дає можливість істотно знизити температуру грунту в жаркий період вегетації і забезпечити збереження грунтової вологи для формування повноцінного зерна.

Існує безліч конструкцій машин сівалок-культиваторів вітчизняних і зарубіжних виробників, призначених для реалізації зберігаючих технологій та посіву сільськогосподарських культур по стерньових фону. Однак майже всі вони мають ряд суттєвих недоліків, в т.ч. високу нерівномірність загортання насіння по глибині і їх розподілу по засеваемой площі. Тому виникає необхідність вдосконалення їх конструкцій (висіваючий апарат, стрілчастий сошник, механізм його навішування і ін.) Для забезпечення більш ефективної роботи. Параметри сошника повинні бути підібрані таким чином, щоб він забезпечував якісне закладення насіння, повне підрізання бур'янів і високу схоронність стерні після проходу.

Метою дослідження були розробка і обґрунтування параметрів сівалки-культиватора для посіву сільськогосподарських культур по стерньових фону.

завдання:

1) розробити конструкцію висівного апарату точного висіву, стрілчастого сошника і механізму його навішування;

2) провести експериментальну перевірку запропонованих технічних рішень сошника точного висіву.

Результати та їх обговорення

Розроблений висіваючий апарат сівалки є двохвальною конструкцію, на кожному з валів розміщені по 15 котушок з заглибленнями різної глибини і діаметру (в залежності від розмірів висіваються насіння різних культур). Привід валів здійснюється від прикочуючими колеса сівалки за допомогою ланцюгової передачі. При обертанні вала зерно захоплюється котушкою, потрапляючи в семяпровод, і потім під лапу в один з рядків посіву (лівий, центральний або правий) в шаховому порядку. Відстань між рядками 10 см, тобто на відміну від серійного сошника отримуємо значно більш рівномірний розподіл насіння по площі посіву.

Стрілчастий сошник сівалки також має свої конструктивні особливості. Він складається з лапи, стійки, семяпровода і ножа, призначеного для розрізання поверхні пласта без істотного його руйнування після проходу лапи. Стійка обладнана гідроциліндром для забезпечення заглиблення сошника в грунт під певним кутом.

Механізм навішування сошника дозволяє копіювати поверхню грунту за рахунок опорного колеса, що сприяє рівномірній закладенні насіння по глибині. Вертикальний хід сошника до 20 см.

Із застосуванням сівалки-культиватора точного висіву виконується порядковий посів сільськогосподарських культур в необроблену грунт з одночасною підготовкою насіннєвого ложа, підрізанням і знищенням бур'янів, внесенням стартової дози мінеральних добрив, вирівнюванням і прикочуванням поверхні.

Є можливість використання сівалки на обробці парів в літній період.

Ремонт квартиры в новостройке

Технічні системи безпеки

Преимущества онлайн-ставок

Тележка-прицеп к мотоблоку

Варіанти конструкцій басейнів