Автоматичне повторне включення
У мережах з більш високими потужностями і струмами, де вже потрібно релейний захист, що працює за певними алгоритмами, (наприклад, АПВ - автоматичне повторне включення) потрібно організувати харчування цілого ряду пристроїв і реле ланцюгів захисту. Для цього застосовується трансформатор струму - електротехнічний пристрій, призначений для зменшення первинного струму (струму вимірюваної робочої ланцюга) до значень, найбільш зручних для вимірювальних приладів і реле, що знаходяться під вівторка ланцюга. До нього підключаються наступні пристрої: амперметри, перетворювачі струму, обмотки струмових реле, лічильників, ватметрів і інші. Вы можете заказать и купить измерительный трансформатор напряжения по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.
З метою уніфікації та стандартизації всього виробленого вимірювального і захисного обладнання існує стандартна величина вторинного струму - це 5 А. Відповідно, коефіцієнт трансформації визначається так: Кт = 400/5 = 80.
Трансформатор струму працює в режимі близькому до короткого замикання, тому що сума опорів послідовно підключених приладів захисту не перевищує кілька десятих часток Ом.
Не менш важливим завданням, яку якраз і вирішує трансформатор струму (ТТ) є відділення вторинних ланцюгів вимірювання та захисту від силових ланцюгів високої напруги і, отже, забезпечення безпеки роботи з пристроями вимірювання та захисту.
застосування
Крім основних завдань, описаних вище, трансформатори струму застосовуються при непрямому підключенні лічильників електричної енергії. Це обумовлено тим, що лічильники при прямому включенні в мережу з великими робочими струмами вийдуть з ладу. Тому виникає необхідність в зниженні вимірюваних робочих струмів до прийнятних величин, наприклад, до стандартних 5 Ампер.
Сучасний ринок пропонує рішення сумісні як з проводами, так і з шинами. Розмикання вторинної обмотки трансформатора струму не допускається при протіканні робочих струмів в первинній обмотці. При розімкнутої вторинної ланцюга ТТ ЕРС може досягати 1000 В і більше, що вкрай небезпечно для обслуговуючого персоналу. Тому при заміні апарату, включеного в ланцюг трансформатора струму, необхідно спочатку замкнути (шунтировать) вимірювальну обмотку ТТ, а потім проводити відключення вийшло з ладу приладу. Тому вимірювальну (вторинну) обмотку трансформатора струму необхідно заземлити для виключення появи високої напруги на висновках И1 И2.